Koncert dla Ukrainy w Krakowie

W niedzielę, 24 kwietnia o godz. 19 w Żydowskim Muzeum Galicja wystąpią dwa zespoły ukraińskie – Korali oraz The Alibi Sisters. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany artystom i Fundacji Zustricz.

Korali – ukraiński folkowy zespół działający przy polsko-ukraińskiej fundacji Zustricz, stworzony w styczniu 2022 roku. Zespół śpiewa piosenki ludowe, ballady, pieśni patriotyczne, współczesne w języku ukraińskim oraz polskim. Jak piszą o sobie członkinie zespołu: „Śpiew to pasja przelana od przodków. Czujemy się razem jak rodzina, szanujemy Ukrainę, jej historię i kulturę, muzykę”.

The Alibi Sisters czyli Anna i Angelina Zavalskiye to popularny duet popowo-folkowy z Ukrainy. Choć siostry śpiewają w duecie od dzieciństwa, dopiero w roku 2001 powstał zespół Alibi, który jest jednym z najpopularniejszych zespołów ukraińskiego showbusinessu. Duet został przemianowany na The Alibi Sisters i prezentuje piosenki w jidysz inspirowane repertuarem The Barry Sisters – z tym projektem duet pojawił się m.in. w popularnym programie „The Voice of Ukraine”. Dla artystek muzyka jest nie tylko rozrywką, ale także sposobem prezentacji bogatego dorobku kulturalnego Ukrainy, w tym prądów muzycznych i inspiracji kulturami, które można usłyszeć w ukraińskich pieśniach.

Bilety w cenie 40 zł dostępne są w recepcji Żydowskiego Muzeum Galicja (Kraków, ul. Dajwór 18).

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!