Dyskusyjny Klub Książki Żydowskiej zaprasza na spotkanie w czerwcu

Kolejne spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki Żydowskiej odbędzie się 21 czerwca (środa) o godz. 17 w Katedrze Judaistyki we Wrocławiu. Spotkanie będzie poświęcone książce „Klasztor. Żałoba” Eduardo Halfona.

Na tom „Klasztor. Żałoba” składają się dwie krótkie powieści gwatemalskiego pisarza Eduardo Halfona. Podejmuje on temat żydowskiej tożsamości w jej skomplikowanym i kalejdoskopowym ujęciu. Z czym wiąże się żydowskie dziedzictwo? I jaki ma wpływ na losy poszczególnych osób?

W znakomitej książce Halfon porusza niełatwe tematy, lecz dzięki niezwykłemu talentowi opisuje je w sposób delikatny i zarazem porywający. Wraz z bohaterami powieści przemierzamy kraje i kontynenty, poznajemy czasy współczesne, jak i historie sprzed lat. Książkę przełożył Tomasz Pindel.

Moderatorką spotkania będzie Urszula Rybicka – publicystka, edukatorka i założycielka Fundacji Żydoteka. Prowadzi wykłady, warsztaty i spotkania poświęcone historii i kulturze Żydów. Na co dzień prowadzi Żydotekę, która przybliża polskim czytelnikom bogactwo żydowskiej literatury. Jest także autorką strony www.zydowskiwroclaw.pl.

Klub Książki Żydowskiej organizuje Fundacja Żydoteka dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny. Partnerem spotkań jest Katedra Judaistyki im. Tadeusza Taubego. Ambasada Izraela w Polsce objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Życzymy dobrej lektury i do zobaczenia w czerwcu w Bibliotece Katedry Judaistyki przy ul. św. Jadwigi 3/4 (1 piętro) we Wrocławiu.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!