Wiersz napisany ręcznie przez Anne Frank został sprzedany na aukcji za 150 tys. dolarów, ponad czterokrotnie przebijając cenę wywoławczą, która wynosiła 32. tys. dolarów.
Aukcja odbyła się w środę w domu aukcyjnym Bubb Kuyper w miejscowości Haarlem w Holandii. Nabywca pozostaje anonimowy. Wiadomo tylko, że licytował przez Internet.
Wiersz ma osiem linijek, jest napisany po holendersku na białym papierze, który z czasem zaczął żółknąć. Dedykowany jest “Cri-cri”, siostrze szkolnej koleżanki Anne Frank, Jacqueline Van Maarsen. Został datowany na 28 marca 1942, trzy miesiące przed tym, jak rodzina Frank zaczęła ukrywać się przed Niemcami.
Christiane “Cri-cri” Van Maarsen zmarła dziesięć lat temu. Jacqueline Van Maarsen podobno również jest w posiadaniu wiersza napisanego dla niej przez Anne Frank, ale nie zamierza go sprzedawać.
