Wojewódzki zaprasza do studia komentatora, który nazwał go Żydem

Kuba Wojewódzki opublikował wczoraj zdjęcie jednego z użytkowników Facebooka, który nazwał go Żydem. Ten sam użytkownik określił Mameda Chalidowa “ciapatym”. Wojewódzki zaprosił mężczyznę do studia, by spotkać się z nim twarzą w twarz.

Marcin R(…), na zdjęciu z rodziną, podpisał nasze foto z Mamedem – ‘Żyd i ciapaty na jednym zdjęciu’. Marcinie. Prawdziwy Polaku. Zapraszam Cię jutro [7 kwietnia] do Studia Transcolor na ulicę Szeligowską 48 o godzinie 13. Liczę, że powiesz nam to prosto w twarz… W razie, Twojej nieobecności, my odwiedzimy Ciebie” – taki wpis wczoraj zamieścił Kuba Wojewódzki na swoim FB.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy. Odezwał się też sam Marcin R. (w rzeczywistości ma na imię Maciej). “Ok, napiszę kilka zdań sprostowania/oświadczenia, żeby uciąć spekulacje dotyczące moich intencji itp. Użyłem ostrego sarkazmu, który odnosił się prześmiewczo ogólnie do relacji arabsko-żydowskich i obecnej sytuacji na świecie. Natomiast jeżeli słowo ‘ciapaty’ uraziło Mameda. To przepraszam Mamed. Faktycznie było to chamskie. Mogłem użyć słowa ‘muzułmanin’, zamiast slangu. Natomiast słowo ‘żyd’, nie jest słowem obraźliwym. Dziwię się, że jako satyryk, który na co dzień wyśmiewa bardzo wielu ludzi, pan W. reaguje takim oburzeniem” – napisał. Nie wyjaśnił, czy pojawi się w studiu na nagraniu programu z Chalidowem.

Serio gościu nazywasz to ostrym sarkazmem?” – odpisała Maciejowi jedna z komentatorek pod postem Wojewódzkiego. “Jak można odnieść się do obecnej sytuacji na świecie prześmiewczo? Co w tym jest śmiesznego? Jest XXI wiek, jesteśmy świadkami ile złego dzieje się na świecie pamiętając historię a ty odnosisz się do tego prześmiewczo? Serio dziwi mnie ile jest ostatnio hejtu na wszystkich o wszystko. Nie jesteś pępkiem świata i oprócz takiego jak ty istnieją inni ludzie wkoło ciebie mając inną narodowość, inne pochodzenie, wyznanie. Ty równie dobrze też mogłeś się urodzić w innej wyznaniowej rodzinie i wtedy byłoby ci łyso. Miliony ludzi ma właśnie w tym momencie gorzej od ciebie i umierają za to kim są właśnie przez takie wielce ‘wspaniałe’ idee życiowe. Gdyby tylko było możliwe żebyś się z nimi zamienił miejscami to od razu przestałbyś pajacować“.