Pardes Festival w sierpniu w Kazimierzu Dolnym

Za dwa miesiące, 16 sierpnia, inaugurujemy Pardes Festival — Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym. W klimacie późnego lata, od 16 do 20 sierpnia, proponujemy bogaty, interdyscyplinarny program wydarzeń festiwalowych przybliżający wielokulturowe bogactwo Kazimierza Dolnego, odkrywający duchowe i materialne dziedzictwo Lubelszczyzny, Polski i Europy.

Piąta edycja festiwalu jest swego rodzaju podsumowaniem wątków festiwalowych już obecnych w latach ubiegłych. Powracamy na znane już ścieżki tematyczne, nawiązujemy do wątków festiwalowych i wydarzeń z lat ubiegłych i zapraszamy publiczność festiwalową na spotkania na skrzyżowaniu szlaków żydowskich, romskich, ormiańskich i łemkowskich, a w niedzielę festiwalową powędrujemy z kustoszami Muzeum Wsi Lubelskiej po niezwykłym podlubelskim skansenie.

Formuła wydarzeń festiwalowych i dopełniających je otwartych dyskusji z naszymi ulubionymi i znakomitymi prelegentami, artystami, ekspertami w obszarze wielokulturowości tworzy przestrzeń do refleksji nad uprzedzeniami i stereotypami, budując platformę dialogu międzykulturowego.

Zachęcamy do odwiedzania naszego facebooka: https://www.facebook.com/PardesFestival. Motyw graficzny piątej edycji Pardes Festival to połączenie wycinanek Joanny Matyjasek i oprawy graficznej Lidii Dańko.

Organizator: Fundacja Spichlerz Kultury