SOFA – School of Film Agents po raz drugi gości uczestnika z Izraela!

Marat Parkhomovsky, fot. Odesa International Film Festival / YouTube

Izraelski reżyser Marat Parkhomovsky pośród uczestników 6. edycji SOFA – prestiżowych warsztatów skierowanych do profesjonalistów z branży filmowej, które w dniach 26 – 31 sierpnia 2018 r. po raz drugi odbędą się w Warszawie.

Izraelski reżyser – Marat Parkhomovsky na odbywających się w pod koniec sierpnia w Warszawie warsztatach dla profesjonalistów z branży filmowej SOFA – School of Film Agents będzie pracować nad autorskim projektem „IFA Digital Experiences”. To platforma VOD, w której kolekcji miałyby się znaleźć najważniejsze izraelskie produkcje. W rozwoju tego przedsięwzięcia, w ramach SOFA, doradzać mu będzie Funa Maduka, przedstawicielka platformy Netflix.

Do udziału w warsztatach SOFA wybierani są twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów, które odpowiadają na potrzeby europejskiego sektora audiowizualnego. Po raz drugi w historii programu projekty mogli zgłaszać także kandydaci z Izraela.

Marat Parkhomovsky to aktywny w kinie i w teatrze izraelski reżyser, dziennikarz oraz propagator kultury filmowej. W obszarze jego działalności szczególne miejsce mają inicjatywy pielęgnujące i chroniące pamięć zbiorową. W 2015 roku uruchomił ICTD.co.il (Israeli Cinema Testimonial Database), obszerny projekt nowego medialnego dokumentu, poświęcony ochronie pamięci izraelskiego przemysłu filmowego, w którym zawarto 300 godzin pogłębionych wywiadów z jego pionierami. W 2013 r. Izraelskie Ministerstwo Kultury zleciło mu stworzenie bazy danych rodzimego kina (cinemaofisrael.co.il). Strona została uruchomiona w 2016 roku i znalazło się w niej 1200 tytułów wraz z metryczkami, opisami, fotosami i recenzjami najważniejszych izraelskich filmów.

Więcej o uczestnikach tegorocznej edycji SOFA i ich projektach na: www.joinsofa.org/projects-participants.

SOFA – School of Film Agents to jedyny w swoim rodzaju cykl warsztatów filmowych odbywających się w relacji mentor – uczeń. Program sprzyja tworzeniu i wymianie międzynarodowej sieci kontaktów (networking) oraz informacji z zakresu nowych mediów. Jego beneficjentami są twórcy i koordynatorzy innowacyjnych projektów „kickstartowych”, które powstają w odpowiedzi na potrzeby lokalnego sektora audiowizualnego. SOFA pomaga im m.in. w dalszym rozwoju koncepcji, wskazaniu odpowiedniego źródła finansowania oraz w znalezieniu sposobu na kontynuację projektu po wyczerpaniu środków inwestycyjnych i grantowych. SOFA to także okazja do wzmocnienia współpracy pomiędzy kluczowymi reprezentantami lokalnej i międzynarodowej branży audiowizualnej.

SOFA – School of Film Agents jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Polska sesja w 2018 r. finansowana jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Ponadto odbywający się w dniach 1 – 6 kwietnia 2019 r. warsztat w Tbilisi zostanie sfinansowany przy wsparciu tamtejszych lokalnych i regionalnych partnerów i współpracowników. Organizatorzy pragną podziękować także pozostałym partnerom programu: Meeting Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, Goethe-Institut, Odessa IFF, Palic EFF, EAVE i Israel Film Fund.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!