Chce “powiesić kukłę Żyda” przed ambasadą Izraela. Miasto zabrania organizacji zgromadzenia

Ambasada Izraela w Warszawie, fot. Google Street View

“Obiecuję, że pod ambasadą Izraela postawię szubienicę i powieszę na niej Żyda” – mówi mężczyzna w filmiku opublikowanym na YouTubie. Urząd Miasta nie zgodził się na rejestrację zgromadzenia, a niedoszły organizator odwołał się do sądu. O sprawie informuje Gazeta Wyborcza.

Jeden z byłych kandydatów na radnego Pragi-Południe z partii Wolność po wyborach realizuje się na swoim kanale na YouTubie, gdzie stworzył Telewizję Wolność Narodu. To tam gościł mężczyznę, który zapowiedział kontrowersyjną demonstrację pod ambasadą Izraela. Jak informuje GW, człowiek ten “znany jest m.in. z głośnej batalii o prawa do opieki nad dziećmi (zorganizował protest głodowy pod sądem w Piotrkowie Trybunalskim po zakazie kontaktu z trójką swoich nastoletnich dzieci), a także podpalenia kukły Jarosława Kaczyńskiego pod Sejmem w 2016 r. W ten sposób okazywał solidarność z Piotrem Rybakiem, skazanym na 10 miesięcy więzienia za spalenie kukły Żyda we Wrocławiu”.

Demonstracja ma się odbyć 1 grudnia w godz. 12-14 i polegać ma na przemarszu spod ambasady Ukrainy pod ambasadę Izraela, gdzie ma stanąć szubienica z kukłą Żyda.

Warszawski Urząd Miasta nie zgadza się na tego typu wydarzenie, a sprawę monitoruje policja.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!