Hejt za pesachowe życzenia

Fot. Gilabrand, praca własna, CC BY-SA 3.0

Ambasador USA złożył na Twitterze życzenia z okazji Pesach. W odpowiedzi otrzymał wiele nieprzychylnych komentarzy. “Polska to kraj katolicki, jakbyś jeszcze nie zauważył”, “jest pan nowy i musi pan zrozumieć, że to nie państwo żydowskie”, “tu jest Polska” – pisali użytkownicy Twittera.

“Tym z Państwa, którzy obchodzą rozpoczynające się dziś Święto Paschy, pragnę przekazać moje najlepsze życzenia. Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie to czas pełen spokoju i szczęścia, nawet jeśli nie wszyscy Państwo będziecie mogli spędzić go z najbliższymi. Chag Sameach!” – napisał w sobotę Bix Aliu, pełniący tymczasowo obowiązki ambasadora USA w Polsce.

W odpowiedzi otrzymał podziękowania, ale też wiele nieprzychylnych komentarzy. “Powinno się wymagać od dyplomaty wysłanego na placówkę przynajmniej minimalnej znajomości kultury i zwyczajów danego kraju”, “Nawet Izrael nie jest tak aktywny w kwestiach żydowskich jak Pan. A na marginesie, w Polsce święto to Wielkanoc”, “O ramadanie nic żeś pan nie wspomniał”, “Ani Sowieci, ani Putin nie byli w stanie zniechęcić do USA a panu się udaje”, “Nie jesteś pan w Izraelu” – pisali niektórzy komentujący.

Życzenia z okazji Pesach opublikował też Episkopat. Tu również nie zabrakło negatywnych komentarzy. “Co mnie obchodzi żydowska Pascha. Waszym obowiązkiem jest służyć Jezusowi”, “Co wy z tymi Żydami ostatnio?”, “Episkopat dołączył do Sanhedrynu”.

 

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!