Szóste urodziny warszawskiego JCC

JCC Warszawa ma już sześć lat. W sobotę wieczorem odbyły się huczne urodziny.

Z tej okazji do JCC przybyły dziesiątki członków i sympatyków, między innymi rabini Michael Schudrich, Yehoshua Ellis i Małgorzata Kordowicz. Przyjechał również Jonathan Ornstein, dyrektor krakowskiego JCC.

Była wspólna hawdala, świeczki na torcie, wręczenie dyplomów członka i członkini roku, loteria fantowa, dużo dobrego jedzenia oraz szampańska zabawa z didżejem Krzaku, która trwała do późnego wieczora również przed budynkiem JCC.

„Już sześć lat budujemy społeczność żydowską z zamysłem, że może być ona otwarta i solidarna, może być społecznością, która się nawzajem wspiera, ale w której każdy może być sobą” – podkreśliła Agata Rakowiecka, dyrektorka JCC Warszawa.

JCC Warszawa to projekt Fundacji Joint Distribution Committee. Od 2012 r. działało jako “JCC without walls”, a jesienią 2013 r. wprowadziło się do własnej siedziby przy ul. Chmielnej 9a.

JCC Warszawa szybko stało się jedną z najbardziej aktywnych organizacji żydowskich w stolicy, przy jednej z jej najmodniejszych ulic, przyciągającą osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Każdego tygodnia w JCC Warszawa odbywa się kilka wydarzeń kulturalnych, nauka języka hebrajskiego, działają kluby dla dzieci i młodzieży. To miejsce, w którym codziennie można spotkać się w nieformalnej, kameralnej atmosferze. Ogromna w tym zasługa charyzmatycznej dyrektorki Agaty Rakowieckiej, jej pracowników i wolontariuszy.

Krzysztof Bielawski