Mi Polin organizuje akcję społeczną “Jeden za wszystkich”

Helena Czernek z przypinką "Jeden za wszystkich"

Fundacja Mi Polin/Z Polski organizuje międzynarodową akcję, która ma przypomnieć o przestrzeganiu zasad epidemicznych i podkreślić solidarność między ludźmi w tym trudnym okresie. Symbolem akcji “Jeden za wszystkich” jest przypinka złożona z trzech serc, które układają się w tarczę.

“Maseczki, przyłbice, rękawiczki, przegrody sklepowe czy linie na podłogach wyznaczające dystans zmniejszają ryzyko zakażenia, jednocześnie wznosząc między nami barierę nieufności, strachu oraz spadku zaufania. Na dłuższą metę taka separacja osłabia więzi międzyludzkie, które łączą nas w wyjątkową wspólnotę – w społeczeństwo” – podkreślają organizatorzy akcji Helena Czernek i Aleksander Prugar. “Wierzymy, że odosobnienie i przestrzeganie wytycznych epidemicznych powoduje, że wspólnie spowolnimy transmisję wirusa oraz spłaszczymy krzywą zachorowań. Jako społeczeństwo ponosimy ogromny wysiłek – walka z wirusem odbywa się kosztem naszych relacji międzyludzkich. Akcja społeczna ‘Jeden za wszystkich’ przeciwdziała osłabianiu relacji społecznych, pomaga odbudować zaufanie do nas samych oraz promuje skuteczne rozwiązania w walce z epidemią”.

Symbolem przestrzegania zasad epidemicznych, solidarności wspólnoty oraz nadziei i jedności jest papierowa przypinka. Szablon można ściągnąć ze strony, wyciąć według wzoru i umieścić na ubraniu.

Akcji towarzyszy hasło “Jeden za wszystkich”, które podkreśla, że wszyscy w tym czasie odpowiadamy też za bezpieczeństwo innych ludzi. “Papierowa przypinka jest tym, czego dotąd brakowało w przestrzeni publicznej, ponieważ jest symbolem pozytywnej walki z koronawirusem oraz znakiem wspólnego wysiłku wkładanego przez każdą jednostkę na rzecz ogółu” – zaznaczają organizatorzy akcji. “Nosząc przypinkę ‘Jeden za wszystkich’, wysyłasz jasny sygnał do otaczających ludzi – Myślę o Tobie i dbam o Ciebie”.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!