Rozmowa o historii prof. Jana Grabowskiego i prof. Jana Tomasza Grossa

Portal Jewish.pl i Wydawnictwo Czarne zapraszają 18 maja (poniedziałek) o godz. 19.30 na rozmowę online dotyczącą badań nad historią, relacji polsko-żydowskich oraz własnych doświadczeń, którą odbędą prof. Jan Grabowski (University of Ottawa) i prof. Jan Tomasz Gross (Princeton University).

Punktem wyjścia do rozmowy jest publikacja najnowszej książki prof. Jana Grabowskiego “Na posterunku. Udział polskiej policji granatowej i kryminalnej w zagładzie Żydów” (Wydawnictwo Czarne). Historycy podzielą się własnymi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z badaniem historii Holokaustu. Będą dyskutować o tym, jakie jeszcze obszary należy zbadać, jakie książki napisać. Powiedzą o swoim spojrzeniu na relacje polsko-żydowskie i ich odbiór również przez współczesną politykę.

Dwaj intelektualiści, autorzy szeroko dyskutowanych książek podzielą się z widzami swoim spojrzeniem na przeszłość i teraźniejszość.

Transmisja spotkania odbędzie się na kanale YouTube portalu Jewish.pl https://www.youtube.com/channel/UCB9CwlRYwq8lowjbyA4S0bw (z napisami w języku angielskim), na Facebooku Wydawnictwa Czarne https://www.facebook.com/WydawnictwoCzarne/ oraz portalu Jewish.pl https://www.facebook.com/JewishComPl/.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!