“Mantra dla Muranowa” w poniedziałek na FB muzeum Polin

"Mantra dla Muranowa", fot. Maciej Jaźwiecki/Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zaprasza na “Mantrę dla Muranowa”, którą już 22 czerwca obudzi budynek Polin na kilka dni przed jego otwarciem i udostępnieniem nowej wystawy czasowej “Tu Muranów”.

Po czasie zamknięcia instytucji kultury w Polsce spowodowanym epidemią koronawirusa Muzeum Polin ponownie zaprosi zwiedzających 26 czerwca do swojego gmachu i otworzy długo wyczekiwaną wystawę czasową „Tu Muranów” (wystawa stała pozostaje niedostępna).

Zanim to jednak nastąpi symbolicznie obudzi gmach Muzeum “Mantrą dla Muranowa” w wykonaniu członków i członkiń Chóru Polin. Wojtek Blecharz, kompozytor i reżyser, specjalizujący się w tworzeniu muzyki współczesnej, przygotował kompozycję oraz poprowadził chór we współpracy wokalnej z Jakubem Pałysem. Koordynatorką społecznego chóru działającego przy Muzeum Polin jest Ewa Chomicka. „Mantra dla Muranowa” to rodzaj dźwiękowej medytacji, muzycznego spaceru, którego fragmenty rozpisane są na przestrzenie wyjątkowego budynku muzeum.

Premierę rejestracji na żywo będzie można obejrzeć i usłyszeć w poniedziałek 22 czerwca o godz. 19:30 na profilu facebookowym POLIN.

Więcej o Mantrze wraz ze słowem od kompozytora Wojtka Blecharza: www.polin.pl/pl/wydarzenie/mantra-dla-muranowa-chor-polin-wojtek-blecharz

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!