Najman komentuje epidemię antysemickim obrazkiem

Marcin Najman, pięściarz i celebryta, podzielił się w mediach społecznościowych refleksją na temat panującej epidemii koronawirusa. Wkleił obrazek przedstawiający Żyda liczącego pieniądze z dopiskiem, że epidemia skończy się, gdy “poważni ludzie zarobią”.

“Żyd pyta Żyda, kiedy skończy się epidemii. – Icek, bądź mądry. Poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze. Jak zarobią, to się skończy” – taki komentarz widnieje przy obrazku przedstawiającym tradycyjnego Żyda liczącego złote monety. Grafikę umieścił na swoim profilu Marcin Najman, dwukrotny wicemistrz Polski juniorów w kick-boxingu oraz mistrz Europy federacji WKU.

Sportowiec udziela się też w mediach. Pisał felietony do “Super Expressu”, brał udział w programie Big Brother i Taniec z gwiazdami. Dwa lata temu kandydował w wyborach samorządowych z list Kukiz’15.

Komentarze pod wpisem Najmana są różne. Część osób wyraża poparcie, część krytykuje. “Panie Marcinie, serdecznie zapraszam do siebie osobiście pokaże Panu swoją rodzinę (wcześniej kompletnie zdrowych ludzi przed czterdziestką), ciężko przechodząca chorobę, której nie ma podczas wymyślonej epidemii. Może zmieni Pan zdanie i przestanie wypisywać i wstawiać głupoty” – napisał jeden z użytkowników. “Ależ ja uważam ze wirus jest. Niektórzy przechodzą go ciężej, niektórzy słabiej, a niektórzy niestety umierają. Dokładnie tak samo jak z grypą. Ale czy z powodu grypy ktoś zatrzymał świat?” – odpowiedział Najman.

https://twitter.com/MarcinNajman/status/1316078824963145733

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!