Trauma i PTSD wywołane działaniami wojennymi – wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Fundacja ELNET-Poland oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają na spotkanie otwarte pt. Trauma i PTSD wywołane działaniami wojennymi – wsparcie dla uchodźców z Ukrainy z udziałem wybitnych izraelskich specjalistów w zakresie rozpoznania i leczenia traumy i PTSD: Dra Eyala Fruchtera i Dr Gili Matzliah-Liberman. Wydarzenie odbędzie się w audytorium Muzeum POLIN 24 czerwca o godz. 10.

W wyniku trwającej w Ukrainie wojny, Polska stała się tymczasowym domem dla milionów osób uciekających przed rosyjską agresją. Ci ludzie opuścili swoje domy, prace i dotychczasowe życie, często przywożąc traumę związaną z bezpośrednim doświadczeniem wojny, śmierci, utraty najbliższych. Takie osoby wymagają profesjonalnej pomocy.

Spotkanie adresowane do wolontariuszy, przedstawicieli NGO oraz osób pracujących i opiekujących się uchodźcami i będzie okazją do wysłuchania głosu doświadczonych specjalistów. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język polski.

Dr Eyal Fruchter jest dyrektorem Oddziału Zdrowia Psychicznego w Rambam Health Care Campus w Hajfie. Dr Fruchter kierował Wydziałem Zdrowia Psychicznego w Korpusie Medycznym IDF (Sił Obronne Izraela). Pracował również w USA, gdzie studiował leczenie i zapobieganie PTSD na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Dr Fruchter jest czołowym klinicystą i badaczem w dziedzinie zapobiegania samobójstwom i PTSD oraz autorem wielu publikacji naukowych.

Dr Gila Matzliah-Liberman jest psychologiem edukacyjnym i dyrektorką Educational Psychology Service and Multi-Disciplinary Center, które zapewnia pomoc psychologiczną i paramedyczną dla dzieci, rodziców i osób zajmujących się edukacją. Pracowała jako Psycholog Regionalny dla miasta Tel-Awiwu oraz była przedstawicielką izraelskiego Ministerstwa Edukacji przy Narodowej Radzie Psychologów. Ponadto jest doradczynią Ministerstwa Edukacji ds. aspektów psychologicznych programu nauczania o Holokauście. Publikuje artykuły w prasie, jest autorką książek dla dzieci. Daniel – Safe and Ready (2003) opowiada, jak przygotować się na zagrożenia związane z bronią chemiczną. A Loving Hug (2015) znalazła się w oficjalnym izraelskim programie nauczania o Holokauście. Obecnie zajmuje się badaniami nad rolą nauczyciela w przekazywaniu zagadnień związanych z Holokaustem dzieciom w wieku przedszkolnym w Centrum Interdyscyplinarnym (IDC) w Herzliji.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!