Bezpłatny tydzień wydarzeń w ŻIH

Żydowski Instytut Historyczny

W najbliższą niedzielę Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma rozpocznie bezpłatny tydzień wydarzeń z wystawą stałą „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”. Data wydarzenia nie jest przypadkowa – to właśnie 18 września 1946 roku odnaleziona została pierwsza część ukrytego w czasie Wielkiej Akcji Likwidacyjnej Archiwum Ringelbluma.

Od 18 do 25 września odwiedzający będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”, opowiadającą historię Podziemnego Archiwum Getta Warszawy i grupy Oneg Szabat. Wydarzenia towarzyszą dwudniowej międzynarodowej konferencji „80 lat po «Aktion Reinhardt» (1942-1943): reakcje społeczne i upamiętnienie”, a wśród zaplanowanych spotkań są między innymi: pokaz skrzynek, w których znajdowały się dokumenty ukryte przez grupę Oneg Szabat oraz pokaz filmu „Kto napisze naszą historię” w Kinie Muranów.

Więcej informacji o wydarzeniach na stronie ŻIH: https://www.jhi.pl/artykuly/odkryj-skarb-unesco-w-sercu-warszawy-zapraszamy-na-bezplatny-tydzien-w-zih,6089

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!