Zajęcia dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami w Muzeum Polin

Fot. Magda Starowieyska / Muzeum Polin

Muzeum Polin zaprasza na bezpłatne warsztaty i spacery dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami.

*2 kwietnia (niedziela), godz. 10.00-14.00 “Halo, halo, tu Muranów, warsztaty muzyczne z pianistką Emilią Sitarz.

Wspólnie stworzymy krótką dźwiękową mapę Muranowa (okolic Muzeum POLIN), dowiemy się, jak w warunkach studyjnych można zrealizować nagranie efektów dźwiękowych, posłuchamy swojego głosu “od drugiej strony” i nauczymy się kilku radiowych sztuczek. Efektem naszej pracy będzie dźwiękowy kolaż zrealizowany przez profesjonalnego reżysera dźwięku!

*16 kwietnia (niedziela), 11.00-14.00 “Niezwykły świat książek

Bajki, wierszyki i opowieści towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Podczas warsztatów dzieci zanurzą się w świecie książek – zarówno tych współczesnych, jak i bardzo starych.

Na wystawie poszukamy informacji o tym, jak powstawały pierwsze drukowane książki. Sprawdzimy działanie prasy drukarskiej. Sami spróbujemy trudnej sztuki kaligrafii. Warsztaty są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, w spektrum autyzmu.

*22 kwietnia (sobota), 11.00-14.00 “Spacer sensoryczny ulicami Muranowa

warsztaty z Renatą Płotczyk po Muranowie, w czasie których poznamy miasto zmysłami: słuchem, wzrokiem, dotykiem. Podczas spaceru uważnie przyjrzymy się okolicznym ulicom, skwerom, budynkom, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc.

*29 kwietnia (sobota), dwa terminy: 11.00-12.00 oraz 14.0015.00 “Josimowe koraliki. Koncerty przyjazne sensorycznie”

Podczas sobotnich koncertów zabierzemy Was w świat muzyki młodej pianistki i kompozytorki z warszawskiego getta – Josimy Feldschuh. Naszą przewodniczką będzie znakomita pianistka Emilia Sitarz – zdobywczyni Paszportu Polityki, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo. Wspólnie przedstawimy Wam utwory Josimy, a także zajrzymy w głąb jej ulubionego instrumentu, czyli fortepianu. Najpierw jednak rozgrzejemy nasze ręce i uszy!

Koncerty przyjazne sensorycznie to cykl wydarzeń muzycznych przygotowanych przez Muzeum POLIN, które przeznaczone są dla dzieci w spektrum autyzmu i nadwrażliwością sensoryczną oraz ich rodzin.

Wszystkie rezerwacje przyjmujemy na adres e-mail: muzeumdostepne@polin.pl

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!