Apel o niedopuszczenie do zabaw noworocznych na cmentarzu

Cmentarz w Grodzisku Mazowieckim, fot. FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100064773188280

Żydzi związani z Grodziskiem Mazowieckim oraz osoby troszczące się o tamtejszy cmentarz apelują do władz miasta o niedopuszczenie do zabaw noworocznych na terenie nekropolii.

“Czy można poprosić Straż Miejską o przypilnowanie terenu bez nagrobków Cmentarza Żydowskiego, w godzinach wieczornych dnia 31.12.2023? W ubiegłym roku odpalano tam petardy i pito alkohol, w związku z nadejściem Nowego Roku. W imieniu osób zainteresowanych dobrostanem naszego cmentarza, uprzejmie proszę o powzięcie skutecznych działań” – a takim apelem zwrócił się do burmistrza miasta Robert Augustyniak.

Apel w formie listu otwartego wystosowały też osoby związane z miastem i jego historią. “My Żydzi polscy z kraju i zza granicy, związani aktualnie i w przeszłości z Grodziskiem, a także osoby troszczące się o Cmentarz Żydowski w naszym mieście, zwracamy się z uprzejmym apelem do Burmistrza Miasta o niedopuszczenie do zabaw noworocznych na terenie cmentarza bez macew” – czytamy w apelu opublikowanym 30 grudnia 2023 r.

Więcej informacji na FB Cmentarz Żydowski w Grodzisku Mazowieckim.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!