Amerykańska fundacja mówi o “polskim Holokauście”. Są pierwsze protesty

https://www.youtube.com/watch?v=Chzwlm79a-Y

“Polski Holokaust” – to sformułowanie pada kilka razy na filmie nagranym przez Ruderman Family Foundation. Organizacja ta domaga się od amerykańskich władz zawieszenia stosunków z Polską z powodu nowelizacji ustawy o IPN.

Przedstawiciele fundacji założyli stronę internetową, na której można składać podpisy pod wnioskiem do amerykańskiego rządu o zawieszenie relacji dyplomatycznych z Polską. Głównym elementem kampanii jest film, w którym występują osoby potępiające nowe polskie prawo. Mówią o 3,5 mln Żydów zamordowanych w Polsce, w tym setkach tysięcy dzieci i domagają się uchylenia nowelizacji ustawy o IPN. Zapewniają, że “Żydzi nigdy więcej nie zostaną uciszeni”.

Do usunięcia filmu wezwał fundację Jonathan Ornstein, dyrektor JCC Kraków. “Określenie ‘polski Holokaust’ nie jest akceptowane przez żadną rozsądną osobę, czy to Żyda, czy Polaka, Izraelczyka, czy Niemca. Odpowiedzią na nowelizację ustawy o IPN, której to jestem przeciwny, nie jest nienawistna retoryka, ale raczej dyskusja i dialog oparty na faktach” – napisał na Facebooku.

Emotions are running high and harmful, inaccurate comments from various sides have been published but this is…

Opublikowany przez Jonathan Ornstein na 21 lutego 2018