Wydarzenia dla dzieci w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie

http://www.galiciajewishmuseum.org/

Żydowskie Muzeum Galicja (Kraków, ul. Dajwór 18) zaprasza na specjalne wydarzenia dla dzieci w ramach 29. Festiwalu Kultury Żydowskiej.

SOBOTA, 22.06.2019, godz. 10.00

Dzieci na FKŻ 2019: Kapelusz opowieści
Warsztaty w języku polskim
Dla dzieci w wieku 6-9 lat
Wstęp wolny

To będzie spotkanie z opowieściami. Takimi, które mieszkają w kapeluszu. Do kogo należał ten kapelusz? Może do pewnego bardzo mądrego rabina? A może do tego pana z wąsem, który przypadkiem go zgubił, a opowieści znalazły sobie w nim nowy dom. Podczas spotkania wyciągniemy niektóre z tych opowieści ze środka. Będą historie bardzo poważne i te leciutkie niczym motyle. Będą midrasze, opowiastki chasydzkie i inne historie. A wszystko to w formie lekkiego spektaklu narracyjnego, który przybliżyć ma młodym uczestnikom miejsce opowieści w kulturze żydowskiej. Zajęcia poprowadzi Mateusz Świstak – ceniony opowiadacz i animator kultury, autor bloga basnienawarsztacie.pl

NIEDZIELA, 23.06.2019, godz. 10.00

Dzieci na FKŻ: Śniadanie izraelskie
Warsztaty kulinarne dla dzieci
Miejsce: Truckarnia, ul. Dajwór 21
W języku polskim
Bilet rodzinny (dziecko + opiekun): 60 PLN, ilość miejsc ograniczona, rezerwacje: zapisy@galiciajewishmuseum.org

Kuchnia Izraela – tygiel smaków i różnorodność tradycji kulinarnych, jakie dawno temu, do powstającego państwa przywieźli ludzie z różnych zakątków świata. Zapraszamy dzieci na wyjątkowe warsztaty, podczas których przygotujemy niedzielne śniadanie złożone z labnehu, owoców, miodu, orzechów. Wspólnie zjemy baklavę i zrobimy domowe, zdrowe praliny z masy daktylowej oraz lemoniadę z ziołami, miodem i wodą pomarańczową. Na głodomorów czekać będą także falafele z zielonym sosem. Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Delkowska, szefowa kuchni, autorka bloga Lady Kitchen oraz Hamza Ganhouba, kucharz pochodzący z Tunezji, właściciel ur’Tacos.

SOBOTA, 29.06.2019, godz. 10.00

Dzieci na FKŻ 2019: Mały Abramko
Agnieszka Kaim, Albert Kwiatkowski
Spektakl dla dzieci
W języku polskim
Wstęp wolny

Usłyszymy różne historie z dalekich i całkiem bliskich krajów, a ich bohaterami będą raz dzieci, a raz dorośli, którzy często są dziećmi podszyci. Obok tradycyjnych historii o żydowskich i bliskowschodnich bohaterach poznamy losy małego Abramka, żydowskiego chłopca z Warszawy, który podczas II wojny światowej trafił do miasta Isfahan w dalekim Iranie, aby tam wraz z innymi dziećmi uciekającymi z Polski znaleźć schronienie. Historia małego Abramka powstała, aby wydobyć go z niebytu. Jego i innych przemilczanych bohaterów opowieści tułaczych.

NIEDZIELA, 30.06.2019, godz. 10.00

Z Kazimierza do Jerozolimy – rodzinna gra miejska
Start: Żydowskie Muzeum Galicja ul. Dajwór 18
W języku polskim
Wstęp wolny, rezerwacje: zapisy@galiciajewishmuseum.org
Organizator: Żydowskie Muzeum Galicja, Dni Izraela w Krakowie

Wraz ze Stowarzyszeniem Dni Izraela w Krakowie zapraszamy na kolejną odsłonę gry miejskiej w rodzinnym wydaniu. Jak zwykle na uczestników czeka specjalnie przygotowana trasa, pełna zagadek i ciekawych wyzwań. Miejsca na Kazimierzu nie będą do końca tym, czym się wydają, a wszystkie zadania związane będą z Jerozolimą. Wydarzenie dla miłośników łamigłówek, niebanalnego i aktywnego spędzania czasu i dobrej zabawy. Zapraszamy do zabawy drużyny złożone z maksymalnie 4 osób. Gra odbędzie się, jeśli zbierze się minimalna liczba drużyn (4 drużyny) – maksymalnie 8 drużyn.

Wydarzenia towarzyszące 29. Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!