Ted Deutch nowym CEO American Jewish Committee

Ted Deutch stanął na czele Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC) jako Dyrektor Wykonawczy (CEO) wiodącej globalnej organizacji wspierającej społeczność żydowską. Zastąpił na tym stanowisku Davida Harrisa, który zakończył swoją misję w miniony piątek po ponad 32 latach pełnienia funkcji Dyrektora Wykonawczego AJC.

„Objęcie funkcji Dyrektora Wykonawczego AJC to wielki zaszczyt, odpowiedzialność i poczucie pokory” – powiedział Deutch. „Jestem całym sercem oddany promowaniu bezstronnego, centrowego podejścia AJC i będę nieugięty w moich wysiłkach na rzecz realizacji misji organizacji, która polegają na poprawie dobrobytu narodu żydowskiego i Izraela”.

Deutch, który określa siebie mianem dumnego Żyda, zapewnia, że „AJC będzie nadal budować lepszą przyszłość dla społeczności żydowskiej – w jedności z innymi działając przeciwko wszelkim formom i źródłom antysemityzmu, otwierając szerzej drzwi dla Izraela i broniąc demokratycznych wartości, które umożliwiły rozkwit społeczności żydowskiej na całym świecie. Poprzez zdecydowane, przemyślane działania ponad politycznymi podziałami na rzecz społeczności żydowskiej i Izraela sprawimy, że nasz głos będzie słyszany w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie”.

Deutch od dawna wspiera priorytety społeczności żydowskiej, ostatnio także jako członek amerykańskiej Izby Reprezentantów, reprezentując hrabstwa Broward i Palm Beach od 2010 roku.

„Żydowskie wartości, w których się wychowałem, które są tak kluczowe w moim patrzeniu na świat, kształtują wszystko, co robię” – powiedział Deutch, wypowiadając się na temat swoich siedmiu kadencji w Kongresie i naturalnego przejścia do kierowania AJC. „Praca, którą wykonałem ma duże znaczenie nie tylko dla mnie, ale także dla mojej rodziny. Ona motywuje mnie do podjęcia tego istotnego zadania”.

Podczas swojej dwunastoletniej pracy w Kongresie Deutch był szczerym orędownikiem Izraela, trwałych relacji amerykańsko-izraelskich, zwalczania antysemityzmu i innych zagrożeń dla narodu żydowskiego, zwłaszcza Iranu i jego niesłabnących wysiłków na rzecz rozwoju broni jądrowej. Był wyższym rangą członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, w której pełnił funkcję przewodniczącego podkomisji ds. Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Zwalczania Globalnego Terroryzmu; był także wyższym rangą członkiem Izby Sądownictwa; oraz Przewodniczącym Komisji Etyki Izby Reprezentantów.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!