Powstanie tablica upamiętniająca ofiary getta ławkowego na UW?

Projekt tablicy, którą studenci chcą zawiesić na UW. Władze uczelni wciąż zastanawiają się nad akceptacją jej treści

Studencki Komitet Antyfaszystowski w partnerstwie z Akcją Demokrację zorganizował 14 listopada na Kampusie Głównym UW konferencję prasową, podczas której poruszono sprawę upamiętnienia ofiar getta ławkowego.

Uczestnicy konferencji zaprezentowali efekty pracy Społecznego Komitetu ds. upamiętnienia ofiar getta ławkowego, a jednocześnie zapowiedziane zostały kolejne kroki.

Dr Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA, który został koordynatorem rektorskiego zespołu ds. tablicy, zapowiedział, że prace władz UW nad wmurowaniem upamiętnienia zakończą się najprawdopodobniej do kwietnia kolejnego roku.

Tym samym w piątym roku starań o materialne upamiętnienie ofiar getta ławkowego na UW udało się uzyskać konkretną obietnicę. Wśród członków powoływanego przez Schnepfa zespołu znajdą się również osoby reprezentujące pomysłodawców tablicy.

W czasie konferencji studenci zaprezentowali pustą tablicę, która jest symbolem zarówno braku działań ze strony poprzednich władz rektorskich niezainteresowanych upamiętnieniem ofiar getta ławkowego, jak i nadziei na współpracę z obecnymi władzami UW.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!