„Ruda Kejla” – powieści noblisty Izaaka Baszewisa Singera dołącza do katalogu wydawnictwa Fame Art

Wydawnictwo Fame Art prezentuje niewydaną do tej pory w Polsce powieść Izaaka Baszewisa Singera „Ruda Kejla”. Autor przedstawia w niej wyjątkowy portret przedwojennej, żydowskiej Warszawy oraz jej mieszkańców, którzy w poszukiwaniu szczęścia nie cofają się przed niczym.

Po publikacji książek autorstwa Ester Singer Kreitman oraz Izraela Joszuy Singera to kolejna powieść słynnego przedstawiciela tego literackiego klanu w katalogu wydawnictwa.

Główną bohaterką powieści Izaaka Baszewisa Singera jest była prostytutka Kejla – żona nietuzinkowego złodziejaszka Jarmego, która wiedziona wielkimi marzeniami trafia aż do Ameryki. Ich wspólne perypetie są główną osią, wokół której autor zbudował niezwykłą opowieść o miłości, krzywdzie oraz o tym, co dzieje się z człowiekiem postawionym między niechcianą koniecznością i nieodpartym pragnieniem.

Sensacyjna fabuła, którą śledzimy w napięciu niczym najlepszy serial, ukazuje przedwojenny żydowski półświatek, biedne dzielnice wypełnione podrzędnymi knajpami i burdelami – miejsca, w których rządzi handel i erotyka.

W tej niepublikowanej dotąd po polsku powieści, noblista odkrywa przed Czytelnikami i Czytelniczkami ciemną stronę ulicy Krochmalnej i demaskuje ułudy: systemu moralności, amerykańskiego snu i możliwości zbudowania trwałej wspólnoty.

Izaak Baszewis Singer, Ruda Kejla: https://fameart.pl/produkt/ruda-kejla/

Przekład: Krzysztof Modelski
Premiera: 21.11.2022

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!