Członek sztabu Patryka Jakiego żartował z mordowania Żydów

Michał Szpądrowski, członek sztabu wyborczego kandydata PiS na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, 8 lat temu pisał na Facebooku, że “powitałby Żydów serią z kałasznikowa”. Po ujawnieniu tych informacji został wykluczony ze sztabu.

W kwietniu 2010 r. kolega Szpądrowskiego napisał na jego stronie na Facebooku: “jutro jest nalot żydków na Wawke!!! przylatuje boeing 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy 6.20 [rano – przyp.red.] na lotnisko i ich przywitamy gazem haha” [pisownia oryginalna].

Szpądrowski odpowiedział: “Hmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa…”. Polityk miał wówczas 15 lat.

Szpądrowski dziś rano przeprosił za swoje słowa sprzed ośmiu lat. Zapewnił, że jest “zdecydowanym wrogiem” ideologii totalitarnych oraz głęboko szanuje naród żydowski, “jego cierpienie, historię i kulturę”. Poinformował również, że przekazał darowiznę na Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Sztab Patryka Jakiego zdecydował o wykluczeniu Szpądrowskiego. Jaki jest kandydatem partii Prawo i Sprawiedliwość na prezydenta Warszawy oraz autorem kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!