Synagogi nocą w Krakowie

Zapraszamy po raz 11. do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – 7@nite SYNAGOGI NOCĄ którego bohaterkami, jak co roku, będą krakowskie synagogi.

JCC Kraków prezentuje uczestnikom serce krakowskiego Kazimierza i inspiruje do samodzielnego odwiedzenia każdej z siedmiu krakowskich synagog, w dogodnym czasie i w oparciu o zasady bezpieczeństwa epidemicznego.

W tym roku nocne wydarzenie, które od lat przyciąga setki turystów i mieszkańców Krakowa do synagog oraz Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie (The Jewish Community Centre Krakow – JCC Krakow), będzie realizowane w wersji hybrydowej czyli częściowo stacjonarnie, a częściowo online. Pomogą w tym nasi partnerzy: Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Stara Synagoga / Muzeum Krakowa oraz MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie.

Program:

19 maja, godz. 18
Fenomen Krakowskich Synagog, spotkanie online

Jedno miasto – siedem synagog. Siedem budynków – wiele historii. Co kryje się za ich drzwiami? Co mówią nam dziś o współczesnym życiu żydowskim w Krakowie? Czego możemy się dzięki nim nauczyć? Wspólnie na te pytania odpowiedzą zaproszone ekspertki i ekspert na co dzień zajmujący się historią oraz edukacją na krakowskim Kazimierzu. Udział w spotkaniu wezmą: Ewa Węgrzyn (Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego), Piotr Figiela (Muzeum Krakowa Oddział Stara Synagoga), Urszula Sobczyk (Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie). Prowadzenie: Karolina Koprowska (Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego).

https://fb.me/e/1mzNGBHfw

22 maja, godz. 21:45-1:00
7@nite na ścianach, projekcja multimedialna

Kto z Was był w ostatnim czasie na Kazimierzu? Jeśli stęskniliście się za nocnym zwiedzaniem synagog, to w tym roku mamy dla Was propozycję, która, z poszanowaniem obostrzeń epidemicznych, jest zaproszeniem do nocnego spaceru ulicami żydowskiej części Krakowa. Koniecznie wybierzcie się 22 maja wieczorem w okolicę dwóch adresów – ulicy Miodowej 24 oraz ulicy Izaaka 5. To tam na ścianach siedziby JCC Krakow oraz Żydowskiego Klubu Studenckiego – JCC West – będziecie mogli zobaczyć przygotowaną dla Was projekcję multimedialną o historii krakowskich synagog.

https://fb.me/e/1mnoc78Va

23 maja, godz. 12:00-18:00
Kazimierz od podszewki, gra samoobsługowa ulicami Kazimierza

JCC Krakow we współpracy z Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie przygotowało dla wszystkich nie lada gratkę. Wybierzcie się na 2-godzinną przygodę, ulicami Kazimierza i poznajcie go od podszewki. Mamy dla Was 50 zestawów samoobsługowej gry miejskiej, opracowanej przez zespół Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie..

Wszystko, co musicie zrobić, żeby zagrać w grę i odkryć ciekawostki krakowskiego Kazimierza oraz krakowskich synagog, to:
• zgłosić się po bezpłatny zestaw kart do gry na STARCIE w ogródku JCC Krakow przy ul. Miodowej 24 w godzinach 12:00-14:00 – podajcie hasło „7@nite 2021”
• przeznaczyć na grę ok. 2 godzin lub więcej; można grać samodzielnie, w parach, z przyjaciółmi lub rodziną;
• po wykonaniu wszystkich zadań z 12 kart gry dotrzeć na linię METY przy wejściu do głównego gmachu Muzeum Etnograficznego (dawnego ratusza kazimierskiego przy placu Wolnica 1) do godziny 18:00. Na każdego z graczy, który poda poprawne hasło, czekać tam będzie nagroda w postaci karty wolnego wstępu do Muzeum. Uprawnia ona do wielokrotnych, bezpłatnych wejść na wystawę stałą przez rok od wydania.

Udział bezpłatny.

https://fb.me/e/8RG1KAwt5

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!