Nowa część bestsellerowej powieści Mikołaja Łozińskiego

27 września ukaże się nowy tytuł Mikołaja Łozińskiego Stramerowie. Jest to druga część Stramera – opowieści o świecie, do którego nieuchronnie wdziera się Zagłada. Powieść jest jednak skonstruowana w ten sposób, że czytelnicy mogą sięgnąć po nią jako oddzielną pozycję, jeżeli nie mieli okazji zapoznać się z pierwszym tomem.

O czym przeczytamy w Stramerach?

Dorosłe już dzieci Nathana i Rywki Stramerów rozdziela wojna. Wela z mężem przedostają się ze Lwowa do Warszawy, gdzie na różne sposoby próbują przetrwać. Nusek znajduje pracę w podwarszawskim Konstancinie i wsiąka w towarzystwo partyzantów, bimbrowników, antysemitów. Rudek i Rena trafiają do Stalińska na Syberii. Hesio zostaje wysokim rangą oficerem armii Berlinga. Salek działa we francuskim ruchu oporu. Córka Rudka, Róża, najmłodsza z rodziny Stramerów, ukrywa się u swojej przedwojennej opiekunki Babuni w pełnym okupacyjnych niebezpieczeństw Krakowie.

Wszyscy oni pragną choć namiastki normalności. Świat Stramerów to świat zwykłych ludzi, Żydów i Polaków, chcących przetrwać za wszelką cenę w obliczu toczącej się wokół wojny.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!